موسسه آموزشی پژوهشی صنعت خودروسازی

طراحی نرم‌افزار شبیه‌ساز

"نرم‌افزار شتاب شبیه ساز" چیست و چرا به آن نیاز داریم؟

 

مستندات محصولات یا خدمات، برای موفقیت سازمان شما حیاتی است و برای مشتریان، تامین کنندگان، توزیع کنندگان و کارکنان آن ضروری است. راه حل رسیدن به مستندات موثر، استفاده از تکنولوژی شبیه سازی سه بعدی تعاملی است.

برای تعمیر و نگهداری، پشتیبانی مشتری، مراحل عملیاتی و یا آموزش، "شتاب شبیه ساز" شرایط بصری و انتقال دانش را فراهم می‌کند که کاربران به راحتی می‌توانند آن را درک کنند، اما در روش‌های سنتی انتقال دانش به کندی پیش رفته و دارای خطا و هزینه بسیار می‌باشد. "شتاب شبیه ساز" یک مجموعه خدمات نرم‌افزاری قدرتمند و مقرون به صرفه است که به سازمان‌ها کمک می‌کند تا برای تولید مستندات خود مانند کاتالوگ قطعات، راهنماهای تعمیر و نگهداری، موارد آموزشی، فرآیند کار و آرشیو مستندات، انعطاف پذیری زیادی داشته باشند. این خدمات امکان سازماندهی و استفاده مکرر از داده‌های موجود یا ایجاد شده را فراهم می‌کند تا با استفاده از تکنولوژی شبیه‌سازی سه‌بعدی تعاملی به گونه‌ای مستندسازی انجام شود تا پشتیبانی موثرتر و کاهش چشمگیر جدول زمانی حاصل شود. رابط بصری سه‌بعدی در "شتاب شبیه ساز" به گونه‌ای به کار گرفته شده است که استفاده از آن برای آن دسته از کاربرانی که دانش سه‌بعدی ندارند بسیار راحت بوده و آنها را قادر می‌سازد با استفاده از مدل سه‌بعدی و متن‌های مربوطه به سادگی دانش لازم را کسب نمایند. تحقیقات نشان داده است که یادگیری به روش شبیه‌سازی سه‌بعدی تعاملی موجب درک بهتر شده و کاربر راحت‌تر به‌خاطر می‌سپارد تا آن که بخواهد در کلاس‌های حضوری مهارت را فرا گیرد، همچنین حذف کلاس‌های حضوری، نمونه‌سازی از محصول، شبیه‌سازی فیزیکی و سایر روش‌ها، موجب کاهش هزینه خواهد شد. محیط‌های سه‌بعدی و تعاملی موجب کسب دانش بصری می‌شوند که بسیار موثر‌تر از درک یک مطلب از طریق مطالعه است، همچنین خطاهای مربوط به ترجمه مستندات به حداقل خواهد رسید و حفاظت از اطلاعات نیز بهبود خواهد یافت.

استفاده از شبیه سازها در زمینه نگهداری و تعمیرات

 

شبیه سازها در فرایند نگهداری و تعمیرات باعث جلوگیری از اشتباهات فراوان، رایج و اغلب پر هزینه‌ی نیروها می‌شود. همچنین از طریق مشاهده تصویری و سه بعدی قطعات به انضمام شماره قطعه یا سایر اطلاعات آن مانند سایز، رنگ، تعداد و ... در کنار تصویر، به راحتی می‌توانند به چگونگی استفاده یا نگهداری از محصول بپردازند.

استفاده از شبیه سازها در زمینه آموزش

 

این فناوری فرآیند آموزش نیروها را بدون محدودیت زمان و مکان در ۲۴ ساعت شبانه روز میسر می‌نماید. همچنین صاحبان صنایع به این طریق خود را از هزینه‌های گزاف اعزام و جابجایی پرسنل، کارآموزان و اساتید، معاف می‌کنند. با این روش هیچ محدودیتی برای نیروهای تحت تعلیم نیز وجود نخواهد داشت و به دفعات می‌توان عملیات آموزش مونتاژ و دمونتاژ را تکرار نمود بی آنکه نیاز باشد دستگاه یا قطعه را از مدار خارج کرد یا از استهلاک و اسقاط آن نگران بود. همچنین مدیریت آموزش می‌تواند بر فرآیند آموزش نیروها نظارت کامل داشته و آنان را در طول آموزش ارزیابی نماید.

استفاده از شبیه سازها در زمینه بازاریابی و فروش

 

در فرایند فروش می‌توان با استفاده از شبیه ساز تعاملی به عنوان یک کاتالوگ، محصول را به‌موثرترین شکل ممکن و از زوایای مختلف و نمایش جزییات کامل به مشتری معرفی نمود. همچنین برای کالاهای پر حجم، بزرگ، سنگین، گران قیمت یا محدود می‌توان از این فناوری بدون نیاز به وجود آن کالا، جهت معرفی و تاثیرگذاری بر مشتریان استفاده نمود که این موضوع هزینه‌های بازاریابی و تبلیغ را به صورت چشم گیری کاهش می‌دهد. یکی از پرمصرف‌ترین موارد استفاده از کاتالوگ‌های تعاملی، معرفی محصولات در نمایشگاه‌های تجاری می‌باشد که صاحبان صنایع می توانند جهت معرفی و تبلیغ محصولات خود از آن بهره‌مند شوند.

 

نمونه کار طراحی نرم‌افزار شبیه‌ساز

خدمات ما

آموزش های حضوری

آموزش های غیرحضوری

 •  
 •  
 •  

 

پروژه ها

فراخوان

فعالیت های دانشگاهی

برگزاری همایش و سمینار

طراحی نرم‌افزار شبیه‌ساز

طراحی سایت و مالتی مدیا (سه بعدی)

کل بازدیدهای سایت

 •  
 •  
 •  
 •  
 •  

لینک های مرتبط

ایران خودرو

ساپکو

دانشگاه جامع علمی کاربردی

دانشگاه علمی کاربردی ساپکو

 •  
 •  
 •  
 •  

 

آدرس

 ٤۸۹۲٤۵۶۷ ۰۲۱

 ٤۸۹۲٤۹۲۰ ۰۲۱

کیلومتر 12 جاده مخصوص کرج، امور آموزش زنجیره تامین - ساپکو

کلیه حقوق این وب سایت متعلق به موسسه آموزشی پژوهشی صنعت خودروسازی می باشد.

Provide by ARI